Wymagana rozdzielczość ekranu min. 320px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies

Montaż dachów ze strzechy / trzciny

 
 
 
 
 
Poradnik

Dowiedz się więcej, dlaczego warto|wybrać trzcinowe pokrycie dachowe?|Zobacz teraz! &raquo;

 
Realizacje

Galeria Realizacji, pokrycia dachowe z trzciny|Już wkrótce i Twój dom może tak wyglądać...|Zobacz teraz! &raquo;

 
Informacja

 

Strona internetowa ekodach.eu korzysta z tzw. plików "cookies". Więcej: Polityka prywatności...

 

 
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [15-06-2024]: 22
Wizyt ogółem: 190349
-----------------------------------------------
Przeglądających stronę: 2

wielkość tekstu: A A A

Budownictwo jednorodzinne

 

Drogi Kliencie,

Główną gałęzią naszej działalności jest strzecharstwo. Podstawy swojego doświadczenia zdobywaliśmy przez wiele lat za granicą, głównie w Niemczech, Belgii i Holandii.

Światowe trendy proekologiczne oraz lokalna tradycja sprzyjają rozwojowi tego typu dekarstwa w Polsce. Od kilku lat obserwujemy wzrost zainteresowania dachami z trzciny.

Dlatego, chcąc wyjść naprzeciw nawet najbardziej wymagających klientów, zajmujemy się tworzeniem projektów domów jednorodzinnych oraz ich realizacji z tego wyjątkowego materiału.

Budownictwo jednorodzinne z trzciny

Właściwości trzciny jako materiału dekarskiego dają ogromne możliwości projektantom jak i wykonawcom. Przy zachowaniu podstawowych zasad (nachylenie, kierunek leżenia trzciny, głębokość ukrycia elementów mocujących, itp.) można dowolnie interpretować projekt, uwzględniając Twoje osobiste preferencje.

Zdecydowana większość dachów domów jednorodzinnych w Polsce budowana jest w oparciu o tradycyjną konstrukcję z łat lub krokwi. My, inspirując się rozwiązaniami, które coraz częściej można spotkać m.in. w Holandii, proponujemy naszym klientom dach ze strzechy na konstrukcji z płyt OSB na stalowej ramie. Co istotne, taka metoda jest równie skuteczne, co w przypadku tradycyjnych rozwiązań, jednak zapewnia budynkowi niepowtarzalny wygląd, podkreślając jego indywidualny charakter.

Podstawową różnicą między dachami pokrytymi strzechą, od popularnych dachówek jest to, że pokrycie z trzciny ma grubość około 30 cm. Nachylenie dachu oraz jego obciążenie są natomiast parametrami, które pozostają niezmienne.

Właściwości trzciny

Domy jednorodzinne pokryte strzechą z pewnością wyróżniają się na tle innych, popularnych w Polsce rozwiązań. Wydawać by się mogło, że naturalny materiał nie jest trwały, jednak nasze doświadczenie oraz szerokie grono zadowolonych klientów pokazują, że jest to idealny materiał, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób zarówno pod względem estetyki, jak i jakości.

Trzcina wyróżnia się doskonałą izolacją termiczną oraz akustyczną. Dodatkowo, charakteryzuje się także wodoszczelnością, co sprawia, że mamy pewność, że nasz budynek jest w pełni chroniony przed powstawaniem wilgoci, a w jej konsekwencji także grzybów czy pleśni. To, co jeszcze wyróżnia strzechę to fakt, że nie jest ona atrakcyjna dla gryzoni, które są częstymi, nieproszonymi gośćmi domów jednorodzinnych wykonanych metodą tradycyjną.

Dach z trzciny wykonujemy układając jej snopki na wcześniej przygotowanej więźbie. Ich długość wynosi pomiędzy 140 cm a 200 cm - zależnie od projektu architektonicznego. Całość wykończona zostaje kalenicą z, upinanego w metalowej siatce, wrzosu. Jej zadaniem jest zapewnienie idealnej szczelności konstrukcji ze strzechy oraz nadaniu jej efektu wykończeniowego.

Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń już dzisiaj!

Do usłyszenia,
Lech Bułczyński

Minigaleria: domy jednorodzinne pokryte strzechą:

 

Strony:

1

 
 
 

Designed:   [based on Quick.Cms]