Wymagana rozdzielczość ekranu min. 320px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies

Montaż dachów ze strzechy / trzciny

 
 
 
 
 
Poradnik

Dowiedz się więcej, dlaczego warto|wybrać trzcinowe pokrycie dachowe?|Zobacz teraz! &raquo;

 
Realizacje

Galeria Realizacji, pokrycia dachowe z trzciny|Już wkrótce i Twój dom może tak wyglądać...|Zobacz teraz! &raquo;

 
Informacja

 

Strona internetowa ekodach.eu korzysta z tzw. plików "cookies". Więcej: Polityka prywatności...

 

 
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [16-08-2022]: 22
Wizyt ogółem: 145568
-----------------------------------------------
Przeglądających stronę: 2

wielkość tekstu: A A A

Cennik dachów z trzciny

 

Dachy z trzciny przeżywają w Europie, a szczególnie w Polsce swój renesans. Charakteryzują się one niepowtarzalnymi walorami estetycznymi oraz technicznymi.

Jednym z podstawowych pytań jakie zadają inwestorzy oprócz trwałości, ognioodporności itp. jest pytanie o cenę pokrycia (czemu jest taka wysoka i od czego zależy). Na cenę dachu pokrytego trzciną ma wpływ kilka czynników:

  • kształt dachu: kopertowe dachy układa cię łatwiej niż dwuspadowe, gdyż potrzeba niższych rusztowań i nie wymaga układania skomplikowanych wiatrownic. Najtrudniejsze do układania są dachy wielopołaciowe o zróżnicowanych poziomach;
  • stopnia skomplikowania: ilości i kształtu okien (lukarn lub okien połaciowych, które wymagają specjalistycznego rusztowania i w znacznym stopniu opóźniają pracę), kominów (kształtu, użytego materiału, a w szczególności usytuowania - trudniejsze do obróbki są kominy w połaci niż w kalenicy, a najdroższe kominy w koszach czy przy wiatrownicy);
  • rodzaju wykończenia kalenicy, parapetów: mamy tu do dyspozycji kilka wariantów np. kalenica wrzosowa, ceramiczna, blaszana, tkana.

 

Koszty

W zależności od powyższych parametrów cena 1m2 dachu z trzciny waha się w granicach 180-250 PLN (netto), a kalenicy wrzosowej 200 PLN (netto), ceramicznej 400-500 PLN (netto). Powyższe ceny obejmują robociznę i materiał.

 
 
 

Designed:   [based on Quick.Cms]