Wymagana rozdzielczość ekranu min. 320px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies

Montaż dachów ze strzechy / trzciny

 
 
 
 
 
Poradnik

Dowiedz się więcej, dlaczego warto|wybrać trzcinowe pokrycie dachowe?|Zobacz teraz! &raquo;

 
Realizacje

Galeria Realizacji, pokrycia dachowe z trzciny|Już wkrótce i Twój dom może tak wyglądać...|Zobacz teraz! &raquo;

 
Informacja

Strona internetowa ekodach.eu korzysta z tzw. plików "cookies". Więcej: Polityka prywatności...

 
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [15-06-2024]: 36
Wizyt ogółem: 190363
-----------------------------------------------
Przeglądających stronę: 2

wielkość tekstu: A A A

Cennik dachów z trzciny

 

Wybór poszycia, jakie ma zagościć na naszym domu, hotelu czy restauracji to ważna decyzja, która wpływa nie tylko na sposób prezentowania się obiektu, ale też na jego konserwację. Dachy z pokryciem trzcinowym przeżywają w Europie, a szczególnie w Polsce, swój renesans. Charakteryzują się one niepowtarzalnymi walorami estetycznymi oraz technicznymi. To ekologiczny wariant, które spodoba się osobom ceniącym zasoby naturalne oraz zdrowe, tworzone w zgodzie z przyrodą rozwiązania. Jednym z podstawowych pytań, jakie zadają inwestorzy oprócz trwałości czy ognioodporności, jest: jaką cenę należy zapłacić za dach z trzciny? Koszt pokrycia nie jest najniższy i nierzadko wzbudza wiele emocji, warto zatem wyjaśnić z czego on wynika.

Cena dachu z trzciny zależy od kilku czynników:

  • kształt: kopertowy wierzch pokrycia układa cię łatwiej niż dwuspadowy, gdyż potrzeba niższych rusztowań i nie wymaga on układania skomplikowanych wiatrownic. Najtrudniejsze do układania są dachy wielopołaciowe o zróżnicowanych poziomach;
  • stopnia skomplikowania: liczby i kształtu okien (lukarn lub okien połaciowych, które wymagają specjalistycznego rusztowania i w znacznym stopniu opóźniają pracę), kominów (kształtu, użytego materiału, a w szczególności usytuowania - trudniejsze do obróbki są kominy w połaci niż w kalenicy, a najdroższe kominy w koszach czy przy wiatrownicy);
  • rodzaju wykończenia kalenicy, parapetów: mamy tu do dyspozycji kilka wariantów np. kalenica wrzosowa, ceramiczna, blaszana, tkana.

W zależności od powyższych parametrów cena 1m kw. poszycia z trzciny wynosi 350 PLN (netto), a kalenicy wrzosowej waha sę w granicach 350-400 PLN (netto), ceramicznej 500 PLN (netto). Powyższe koszty obejmują robociznę i materiał.

Trzcinowe pokrycia dachowe – cena warta zachodu

Tworzona przez nas oferta ma bardzo dużo zalet, choć nie ma w niej niskich cen. Warto rozważyć jej plusy podczas aranżowania nietuzinkowych obiektów prywatnych lub rekreacyjnych. Proponowane przez nas trzcinowe pokrycia dachowe to przede wszystkim materiał bio, który idealnie komponuje się z naturalną przestrzenią i zielenią. Ponadto posiada on charakter termoregulacyjny zapewniający pomieszczeniom doskonałą wentylację, niezależnie od pory roku. Nasze pokrycia w niczym nie ustępują bardziej spopularyzowanym rozwiązaniom; są trwałe, dysponują właściwościami ognioodpornymi oraz wygłuszającymi.

Twórz swój dom zgodnie z naturą i zgłoś się do nas!

 
 
 

Designed:   [based on Quick.Cms]