Wymagana rozdzielczość ekranu min. 320px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies

Montaż dachów ze strzechy / trzciny

 
 
 
 
 
Poradnik

Dowiedz się więcej, dlaczego warto|wybrać trzcinowe pokrycie dachowe?|Zobacz teraz! &raquo;

 
Realizacje

Galeria Realizacji, pokrycia dachowe z trzciny|Już wkrótce i Twój dom może tak wyglądać...|Zobacz teraz! &raquo;

 
Informacja

 

Strona internetowa ekodach.eu korzysta z tzw. plików "cookies". Więcej: Polityka prywatności...

 

 
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [18-09-2024]: 62
Wizyt ogółem: 195281
-----------------------------------------------
Przeglądających stronę: 2

wielkość tekstu: A A A

Projekt dachu

 

Drogi Kliencie,

W Polsce stosuje się przeważnie tradycyjną konstrukcję opartą na krokwiach, łatach, murłatach, itp.

Natomiast w Holandii coraz częściej stosuje się konstrukcję z podwójnej płyty osb z wprasowaną pianką, opartą na stalowej ramie.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom każdego z naszych klientów tworzymy i realizujemy projekty dachów z trzciny na indywidualne zamówienie klienta. Doskonale wiemy, że każdy budynek jest różny, a jego użytkownicy mają inne potrzeby i oczekiwania. Dlatego naszym zadaniem jest indywidualne podejście do każdego z zamówień, dzięki czemu mamy pewność, że każdy klient korzystający z naszych usług będzie w pełni zadowolony ze zrealizowanego projektu.

3 zasady budowy dachu, pokrytego strzechą

  • Konstrukcja dachu pokrytego trzciną różni się od konstrukcji pod pokrycia tradycyjne, ponieważ grubość pokrycia wynosi 30-35cm.
     
  • Najważniejszym parametrem, decydującym o trwałości dachu jest jego nachylenie, które powinno wynosić 45-50°.

Niezwykle gęsto ułożone wiązki trzciny oraz odpowiedni kąt nachylenia sprawiają, że woda natychmiast spływa w dół i nie gromadzi się wewnątrz, zapewniając tym samym doskonałą szczelność projektowanej konstrukcji.

  • Główne elementy konstrukcyjne dachu są takie same, jak pod dachówkę i powinny wytrzymać obciążenie 70kg/m2

O ile pokrycie tradycyjne jest zdecydowanie cięższe od wiązek trzciny, należy jednocześnie pamiętać, że strzecha jest jednocześnie zdecydowanie grubsza od dachówek i zajmuje objętościowo więcej miejsca. Właśnie dlatego obciążenie konstrukcji w efekcie jest porównywalne.

 

W ten sposób zrealizowany projekt dachu na Państwa budynku musi zostać także odpowiednio wykończony. Dlatego w zależności od stylu architektonicznego obiektu oraz Państwa indywidualnych upodobań oferujemy szeroką gamę rozwiązań, które w estetyczny sposób wykończą położony przez nas dach ze strzechy. Jednym z nich jest kalenica, której podstawowym zadaniem jest uszczelnienie ostatnich elementów mocujących, ale także zapewniającą niepowtarzalne walory estetyczne. Zależnie od Państwa oczekiwań, może być to zarówno naturalny wrzos lub gąsiory ceramiczne, które chętnie wykorzystywane są w wielu budowlach architektonicznych Belgii oraz Holandii.

Poza samym przygotowywaniem projektów oraz budową dachów ze strzechy zajmujemy się także ich konserwacją oraz naprawą. Ze względu na wyżej wspomniane właściwości, trzcina jest materiałem w pełni odpornej na warunki atmosferyczne, a także nieatrakcyjnym z punktu widzenia gryzoni. Jednak nawet najlepiej przeprowadzona inwestycja z czasem wymaga drobnych poprawek oraz pielęgnacji, które zapewnią jej doskonałą trwałość i odporność na kolejne lata.

Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń już dzisiaj!

Do usłyszenia,
Lech Bułczyński

 
 
 

Designed:   [based on Quick.Cms]