Wymagana rozdzielczość ekranu min. 320px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies

Montaż dachów ze strzechy / trzciny

 
 
 
 
 
Poradnik

Dowiedz się więcej, dlaczego warto|wybrać trzcinowe pokrycie dachowe?|Zobacz teraz! &raquo;

 
Realizacje

Galeria Realizacji, pokrycia dachowe z trzciny|Już wkrótce i Twój dom może tak wyglądać...|Zobacz teraz! &raquo;

 
Informacja

 

Strona internetowa ekodach.eu korzysta z tzw. plików "cookies". Więcej: Polityka prywatności...

 

 
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [27-07-2024]: 31
Wizyt ogółem: 192456
-----------------------------------------------
Przeglądających stronę: 2

wielkość tekstu: A A A

Co to jest strzecha?

 

Drogi Kliencie,

To najprościej mówiąc pokrycie dachowe wykonane ze słomy lub trzciny. Najczęściej wykonuje się takie pokrycia w przypadku dachów o dużym spadku.

Nasza działalność opiera się na wykonywaniu tego typu powierzchni, jednak do realizacji zleceń używamy tylko sprawdzonego, odpowiednio wyselekcjonowanego surowca najwyższej jakości.

Takie rozwiązania znane są już od prehistorycznych czasów. Budynek, który posiada dach z trzciny, kojarzy nam się przede wszystkim z ciepłem wiejskiego domu.

Stosowanie tej powierzchni rzeczywiście zapewnia optymalne warunki termiczne w pomieszczeniach, a także jest estetycznym wykończeniem każdego budynku. Warto zatem zainwestować w ekologię, estetykę i ekonomię!

Charakterystyka

Tworzymy pokrycia z 35 centymetrowej warstwy trzciny, która zapewnia dokładnie taki sam poziom izolacji termicznej w budynkach, jak w przypadku dachów ceramicznych. Głównym atutem prezentowanych przez nas rozwiązań jest to, że strzecha wytrzymuje zarówno uszkodzenia mechaniczne, jak i działanie czynników atmosferycznych. Dzięki temu takie pokrycie może przetrwać nawet do 100 lat!

Właściwości

Głównymi właściwościami proponowanych przez nas elementów jest funkcja termoizolacyjna, wodoszczelna i dźwiękochłonna. To zatem idealne rozwiązanie zarówno w zimne, jak i upalne dni. Zimą w budynku zatrzymywane jest ciepło, a latem panuje przyjemny chłód. Te trzy czynniki składają się na jeden, najważniejszy aspekt – trwałość!

Materiał

Zawsze układamy dachy z trzciny jednorocznej, cienkiej i długiej. Charakteryzuje ją słomkowy, jasny kolor i duża zawartość krzemionki, która nadaje temu specjalnemu gatunkowi odpowiednią twardość. Krzemionka, zawarta w roślinie wytwarza się w czasie dojrzewania w dolnej łodydze, czyli knowiu – dzięki tym wzmocnionym elementom można tworzyć zewnętrzną powierzchnię dachu.

Zastosowanie

Dach ze strzechy ma taką wagę, jak pokrycia wykonane z dachówki ceramicznej, dlatego ważne jest, aby stworzyć odpowiednio wytrzymałą i solidną konstrukcję. Nasi specjaliści udzielają technicznych porad i pomagają w doborze odpowiedniego rozwiązania. Tego typu pokrycia mogą być stosowane zarówno na mniejszych, jak i większych budynkach.

Wybór lokalizacji zależy wyłącznie od Ciebie. Te unikalne konstrukcje idealnie prezentują się w każdym miejscu. Wystarczy obejrzeć galerię zdjęć, w której zawarliśmy nasze realizacje i podziwiać różnorodność zastosowania.

Technologia pokrycia

Jak wspominaliśmy wyżej, każdy budynek przed pokryciem dachem ze strzechy musi mieć przygotowaną odpowiednią więźbę dachową. Trzcinę układamy w postaci snopków, a długość wiązki waha się pomiędzy 140cm, a 200 cm. Kalenicę wykonujemy najczęściej z wrzosu upinanego w siatce metalowej. Wykorzystuje się także specjalne gąsiory ceramiczne. Jest ona zatem nie tylko uszczelnieniem elementów mocujących, lecz także estetycznym wykończeniem.

Informacje dodatkowe

Prezentowane przez nas powierzchnie są wykonane z materiałów, które warto zabezpieczać na różne sposoby. My polecamy przede wszystkim zabezpieczenia antygrzybiczne i przeciwpożarowe. Aby skutecznie zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenianiu się ognia, do wiązania trzciny najczęściej używany jest drut chromoniklowy, który nie ulega działaniu wysokich temperatur - przy pożarze nie pozwala zatem na rozluźnienie danych komponentów, a tym samym utrudnia dostęp tlenu, tworząc z warstwy trzciny czasową zaporę dla ognia.

Dodatkowo warto zapewnić prawidłową izolację od wewnątrz. Używa się do tego wełnę mineralną, watę szklaną lub ognioochronną płytę gipsową.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat trzcinowych pokryć dachowych? Zadzwoń już dzisiaj!

Data publikacji: 17.06.2014, Autor: Lech Bułczyński

 
 
 

Designed:   [based on Quick.Cms]