Wymagana rozdzielczość ekranu min. 320px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies

Montaż dachów ze strzechy / trzciny

 
 
 
 
 
Poradnik

Dowiedz się więcej, dlaczego warto|wybrać trzcinowe pokrycie dachowe?|Zobacz teraz! &raquo;

 
Realizacje

Galeria Realizacji, pokrycia dachowe z trzciny|Już wkrótce i Twój dom może tak wyglądać...|Zobacz teraz! &raquo;

 
Informacja

 

Strona internetowa ekodach.eu korzysta z tzw. plików "cookies". Więcej: Polityka prywatności...

 

 
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [19-05-2024]: 3
Wizyt ogółem: 188615
-----------------------------------------------
Przeglądających stronę: 1

wielkość tekstu: A A A

Dachy z trzciny

 

Planując budowę obiektu, inwestorowi zwykle przyświeca pragnienie, by budynek wyglądał imponująco, przyciągał wzrok, ale jednocześnie cechował się jak najlepszymi parametrami. Jednak dążenie do oryginalności i stworzenia obiektu, który będzie miał swój indywidualny charakter nie musi przegrywać ze względami praktycznymi! Zwieńczenie budowli dachem z trzciny to propozycja dla tych z Państwa, którzy projektują dom, ale także karczmę czy inny obiekt użytkowy, i szukają rozwiązania w wyszukanym, wyjątkowym, a zarazem niezwykłe ergonomicznym stylu.

Czy strzecha dobrze kryje?

Jedna z pierwszych wątpliwości, jakie mogą nasuwać się przy rozważaniu takiego pokrycia domu, jest kwestia szczelności. Wiązki układa się bardzo gęsto przy sobie, jednocześnie zachowując bardzo duży stopień nachylenia – sprawia to, że woda spływa strzechą w dół, zamiast gromadzić się w jej środku. Dzięki temu w środku nigdy nie zbiera się wilgoć. Ze szczelnością wiąże się także kwestia izolacji. Dach z trzciny doskonale zatrzymuje ciepło zimą, a chłód latem: oznacza to nie tylko, że dom będzie komfortową ostoją o każdej porze roku, ale także, że będzie dużo oszczędniejszy w ogrzewaniu.

Przytulna atmosfera - ale nie dla szkodników!

Kolejna zaleta to wysoka żywotność strzechy – jeśli jest właściwie impregnowana i pielęgnowana, cieszy się trwałością przez wiele dziesięcioleci! Czasu tego nie skrócą szkodniki – pod dachem z trzciny nie gnieżdżą się myszy ani inne gryzonie, ponieważ materiał ten nie wchodzi w skład ich jadłospisu. Co więcej, pająki także nie przepadają za tym pokryciem. Na poddaszu nie usłyszą Państwo cichych chrobotów ani pisków, ani tak naprawdę wielu innych dźwięków. Dlaczego? Ponieważ pokrycie to doskonale tłumi dźwięki, przez co w domu panuje przyjemny spokój bez względu na to, co dzieje się na zewnątrz. To ogromna zaleta na przykład wtedy, gdy na dworze szaleje wichura lub zacina deszcz – w środku natomiast panuje przyjemna, przytulna i bezpieczna atmosfera.

Dom, który przyciąga wzrok

Największą wartością dachu z trzciny jest jednak jego wygląd. Dom pokryty strzechą wygląda imponująco: jest strzelisty, bardzo elegancki, łączy w sobie staropolski charakter z nowoczesnym podejściem. Co więcej, świadczy on jak najlepiej o właścicielach: ponieważ poszycie to jest wyjątkowo ekologicznym rozwiązaniem, pokazuje, że mieszkające pod nim osoby dbają o środowisko naturalne.

Wszystkie te cechy sprawiają, że w domu pod dachem z trzciny dobrze się mieszka. Miło jest spędzać w nim czas, w komfortowej temperaturze i bez zakłócających spokój hałasów z zewnątrz. Równie przyjemne też do niego wracać – ponieważ już z daleka wita pięknym, oryginalnym i przytulnym wyglądem.

Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń już dzisiaj!

Do usłyszenia,
Lech Bułczyński

 
 
 

Designed:   [based on Quick.Cms]